2,5 роки блокувалося розслідування конфлікту, коли народний депутат вистрілив в людину – Роман Труба

09/10/2019

Після 2,5 років блокування Генеральною прокуратурою України ДБР розслідує події, під час яких народний депутат вистрілив в ногу громадянину України. Про це повідомив під час брифінгу Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Нагадаємо: 31 грудня 2016 року на дорозі відбулася конфліктна ситуація між громадянином, який допомагав штовхати автомобіль, та народним депутатом України, що знаходився в іншій машині. У результаті конфлікту народний депутат вистрілив в громадянина, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження.

Директор ДБР розповів, що протягом 2,5 років ГПУ фактично не розслідувала ті події, а людина, якій вистрілили в ногу, навіть не отримала статус потерпілого.

Так, Роман Труба виділив три етапи у розслідуванні подій, які відбулися 31 грудня 2016 року.

Перший етап: з моменту конфлікту, реєстрації провадження, до початку лютого 2017 року. У цей час досудове розслідування здійснювали слідчі Васильківського відділу поліції та прокуратури Київської області. Основна частина доказів, на які спирається ДБР, зібрані у цей період. 

Зокрема, призначено судово-медичні експертизи, за результатами яких встановлено, що народний депутат отримав легкі тілесні ушкодження, а громадянин, в якого він стріляв – тяжкі тілесні ушкодження.

Другий етап: з лютого 2017 року по вересень 2019 року. У цей час кримінальне провадження модерувала Генеральна прокуратура України на користь народного депутата:

По-перше, громадянин, який отримав кульове поранення в ногу, не визнавався потерпілим та не залучався до слідчого експерименту.

По-друге, ГПУ виділила окремим провадженням хуліганські дії по відношенню до народного депутата та віддала його Національній поліції України.

По-третє, слідчі ГПУ двічі закривали провадження. Вперше – у 2017 році. Тоді Печерський районний суд скасував постанову про закриття у зв’язку з передчасністю та зобов’язав провести слідчі та процесуальні дії. Однак, з поновленням досудового розслідування слідчі дії не проводилися.

Вдруге  ГПУ закрила провадження в березні цього року – через 20 днів після того, як його передали в ДБР.

Третій етап: з вересня 2019 року по сьогоднішній день, коли досудове розслідування розблоковано і його здійснюють слідчі ДБР. Наразі народному депутату повідомлено про підозру у вчиненні тяжких тілесних ушкоджень. Обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Роман Труба повідомив, що кваліфікація злочину може бути змінена. Це залежить у тому числі від того, чи тримав народний депутат зброю в руках, коли вийшов з машини.

Крім цього, Директор ДБР наголосив на важливості притягнення винних до відповідальності незалежно від їх зв’язків та ресурсів.

«Цей кейс добре демонструє, як протягом років можуть працювати ресурси, якщо ти – впливовий народний депутат», – додав Роман Труба.