Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

24 млн грн збитків через службову недбалість — на Львівщині директор лісгоспу постане перед судом

13/04/2021

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу по розслідуванню злочинів проти довкілля. 12 квітня 2021 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора одного з лісогосподарських підприємств Львівської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець підписав акт прийому-передачі межових знаків, не провівши належної перевірки дійсних меж лісового господарства.

Внаслідок цього частина території, яка належить лісовому фонду, була відчужена суб’єкту підприємницької діяльності, що здійснює видобуток корисних копалин.

На відчуженій землі здійснювався незаконний видобуток піску, що завдало державі збитків на понад 24 млн грн.

Таким чином, директор лісгоспу обвинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.