20 000 гривень хабара за спрощення перевірки – податківець постане перед судом

24/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника одного з відділів  Головного управління Державної податкової служби у Київській області. Податківець обвинувачується у одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування  у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві. 

Слідством встановлено, що посадовець одержав неправомірну вигоду у сумі 20 тисяч гривень від громадянина за формальне проведення перевірки документів під час процедури ліквідації юридичної особи.

23 січня 2020 року податківця було затримано під час одержання «винагороди» в порядку  ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура міста Києва. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у місті Києві ДСР Нацполіції.

У разі доведення вини, посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.