20 000 гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності: ДБР викрило оперуповноваженого поліції Миколаївщини

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, викрили оперуповноваженого ВКП Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області на одержанні неправомірної вигоди.

За даними досудового розслідування, оперуповноважений поліції вимагав від громадянина 20 000 гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності.

17 серпня 2020 року задокументовано факт одержання правоохоронцем першої частини неправомірної вигоди в сумі 7 000 гривень.

19 серпня 2020 року під час одержання другої частини неправомірної вигоди у сумі 13 000 гривень його було затримано в порядку статті 208 КПК України.

Таким чином від підозрюється у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії.

У разі доведення вини оперуповноваженому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюється прокуратурою Миколаївської області. Оперативний супровід – ВБКОЗ УСБУ в Миколаївській області.