1500 доларів за «дозвіл» на торгівлю піротехнікою – поліцейський відповість у суді

31/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника одного із секторів патрульної поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області. Поліцейський обвинувачується у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, та обіцянці здійснити вплив за надання такої вигоди (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. 

Слідством встановлено, що у грудні 2019 року начальник сектору вимагав 1500 доларів США за вплив на керівництво Шепетівського відділу поліції, аби підприємцю повернули вилучене майно для подальшої реалізації піротехнічних засобів. За ці кошти правоохоронець також пообіцяв не створювати перешкод та не притягувати до відповідальності суб’єкт господарювання за здійснення такої діяльності. Того ж дня підприємець надав поліцейському 8 тисяч гривень неправомірної вигоди.

16 січня 2020 року правоохоронця затримали після одержання чергової частини хабара у сумі 500 доларів США.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Хмельницької області. Оперативний супровід - Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області та Хмельницьке управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді штрафу від 750 до однієї 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.