1500 доларів США за звільнення із військової служби — ДБР затримало медика-нацгвардійця

25/03/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, затримали начальника медичного пункту однієї із військових частин Національної гвардії України за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, майор однієї із військових частин, яка дислокується у Харкові, вимагав 1500 доларів США у військовослужбовця строкової служби. За ці гроші він обіцяв направити строковика на проходження військово-лікарської комісії, після чого сприяти у звільненні зі служби за станом здоров’я. 

25 березня 2020 року начальника медичного пункту затримано після одержання неправомірної вигоди у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та направлення клопотання до суду щодо обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Харківського гарнізону об’єднаних сил. Оперативний супровід – Управління СБУ в Харківській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.