1500 доларів США за невідкриття кримінального провадження — колишній оперуповноважений Нацполіції постане перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього оперуповноваженого Київського відділу поліції ГУ Нацполіції в Харківській області. Правоохоронець обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди у сумі 1500 доларів США (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Слідством встановлено, що правоохоронець розглядаючи заяву про можливе самовільне захоплення земельної ділянки місцевим підприємцем, під час будівництва закладу громадського харчування висунув вимогу керівництву закладу сплатити 1500 доларів США хабара.
У разі відмови від надання грошей, правоохоронець обіцяв внести відомості, викладені у заяві, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та притягнути підприємця до кримінальної відповідальності.

Під час затримання поліцейського, яке відбулося 20 січня 2020 року, в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, він намагався втекти та викинути через вікно власного автомобіля отримані у якості неправомірної вигоди 1500 доларів США.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Харківське управління ДВБ Нацполіції України.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.