150 тис. грн хабаря - ДБР викрило двох кіберполіцейських на Івано-Франківщині (ВІДЕО)

09/04/2021

Слідчі ТУ ДБР у Львові затримали «на гарячому» 33-річного старшого інспектора та 25-річного інспектора одного з відділів в Івано-Франківській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

За даними слідства, правоохоронці вимагали від громадянина неправомірну вигоду за повернення на його банківський рахунок грошових коштів в сумі 900 тисяч гривень, які були викрадені кібершахраями. З приводу викрадення коштів досудове розслідування здійснює районне управління поліції.

На даний час перевіряється причетність до вчинення вказаного злочину керівництва відділу кіберполіції, працівників служби безпеки одного з банків, а також службових осіб органу досудового розслідування, які розслідують факт шахрайства.

08 квітня 2021 року безпосередньо після одержання неправомірної вигоди у сумі 150 тисяч гривень правоохоронців було затримано.

В ході обшуків, проведених в адміністративних будівлях відділу кіберполіції та районного управління поліції, вилучено предмет неправомірної вигоди, а також речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження.

Кваліфікація: вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура, оперативний супровід — ДБР та ВБКОЗ УСБУ в Івано-Франківській області.