Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

15 років за ґратами проведе викритий ДБР та СБУ агент фсб, який вивісив в Одесі російський прапор

29/11/2022

Державне бюро розслідувань продовжує системні заходи щодо виявлення колаборантів як на звільнених територіях, так і в інших регіонах України. Зрадники та колаборанти, які були затриманні раніше, уже отримують вироки за рішеннями судів.

Спецоперація Державного бюро розслідувань та СБУ: суд визнав винним та позбавив волі на 15 років мешканця Одеси, який співпрацював з фсб рф та намагався викрасти людину.

Чоловік після повномасштабного вторгнення загарбників почав вести підривну діяльність в Одесі. Зокрема, 22 серпня 2022 року він розмістив на одному з житлових будинків Одеси прапор рф із підписом: «Одесса – русский город». Фото з прапором він передав представникам держави-агресора для використання у пропагандистських матеріалах.

Також чоловік збирав і передавав окупантам інформацію про Збройні сили України та військові об’єкти в Одесі, дані щодо українських патріотів, вербував колишніх українських правоохоронців для підривної діяльності проти України.

Зрадник не відмовлявся й від звичайної злочинної діяльності. Він з посібниками планував викрасти патріотично налаштованого підприємця Одеси, який займався волонтерською діяльністю. Для цього зловмисники облаштували підвал для тортур чоловіка, щоб той «погодився» віддати все своє майно та гроші. Кураторам з фсб вони розповідали, що хочуть зробити це, аби дестабілізувати ситуацію в місті, а також для того, щоб після захоплення Одеси військами агресора, обміняти українського патріота на російських полонених.

Наприкінці вересня ДБР спільно з СБУ провело спецоперацію для затримання чоловіка з його подільниками. 

Мешканця Одеси визнали винним у державній зраді, колабораційній діяльності та викраденні людини (ч. 2 ст. 111, ч. 6 ст. 111-1, ч. 3 ст. 146 КК України).

Суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Обвинувальний акт проти ще одного учасника угруповання, яке викрало підприємця, направлено до суду за статтею викрадення людини за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 146 КК України). Фігуранту може загрожувати до 5 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.