15 000 доларів США за фейкове працевлаштування в ДБР — на Харківщині затримано двох адвокатів (ВІДЕО)

17/02/2021

"Сьогодні слідчі ТУ ДБР у місті Полтаві затримали двох адвокатів під час одержання неправомірної вигоди у сумі 15 тисяч доларів за нібито працевлаштування до ДБР. Нехай ця ситуація стане прикладом для тих, хто думає, що посаду в ДБР можна купити. Вкотре наголошую, ДБР не допустить протиправної діяльності своїх працівників, а також впливу на них", — наголосив в.о. Директора ДБР Олексій Сухачов.

За інформацією Управління забезпечення особистої безпеки, правники, які здійснюють свою діяльність на території Харківської області, обманом вирішили заволодіти коштами громадянина, який брав участь у конкурсі на оперативні посади у ТУ ДБР у м. Полтаві.

Реалізуючи злочинний умисел адвокати запевнили, що діють у змові з керівництвом ДБР та членами конкурсної комісії. У разі сплати чоловіком 15 000 доларів США обіцяли забезпечити йому перемогу в конкурсі та подальше працевлаштування до ДБР.

14 лютого 2021 року під контролем правоохоронців відбулася передача першої частини неправомірної вигоди у сумі 1 000 доларів США.

17 лютого 2021 року під час передачі решти грошових коштів у сумі 14 000 доларів США обох адвокатів затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Харківська обласна прокуратура. Оперативний супровід — Управління забезпечення особистої безпеки ДБР.