Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

15 000 доларів США за фейкове працевлаштування в ДБР — на Харківщині затримано двох адвокатів (ВІДЕО)

17/02/2021

"Сьогодні слідчі ТУ ДБР у місті Полтаві затримали двох адвокатів під час одержання неправомірної вигоди у сумі 15 тисяч доларів за нібито працевлаштування до ДБР. Нехай ця ситуація стане прикладом для тих, хто думає, що посаду в ДБР можна купити. Вкотре наголошую, ДБР не допустить протиправної діяльності своїх працівників, а також впливу на них", — наголосив в.о. Директора ДБР Олексій Сухачов.

За інформацією Управління забезпечення особистої безпеки, правники, які здійснюють свою діяльність на території Харківської області, обманом вирішили заволодіти коштами громадянина, який брав участь у конкурсі на оперативні посади у ТУ ДБР у м. Полтаві.

Реалізуючи злочинний умисел адвокати запевнили, що діють у змові з керівництвом ДБР та членами конкурсної комісії. У разі сплати чоловіком 15 000 доларів США обіцяли забезпечити йому перемогу в конкурсі та подальше працевлаштування до ДБР.

14 лютого 2021 року під контролем правоохоронців відбулася передача першої частини неправомірної вигоди у сумі 1 000 доларів США.

17 лютого 2021 року під час передачі решти грошових коштів у сумі 14 000 доларів США обох адвокатів затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Харківська обласна прокуратура. Оперативний супровід — Управління забезпечення особистої безпеки ДБР.