1000 доларів США за уникнення вигаданого обшуку — Сумський оперуповноважений постане перед судом

17/01/2020

17 січня 2020 року скеровано до суду обвинувальний акт відносно оперуповноваженого управління протидії наркозлочинності Головного управління Нацполіції в Сумській області. Правоохоронець обвинувачується у заволодінні коштами шляхом обману (ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України) та підбурюванні до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління ДБР, розташованого в місті Полтаві.

Слідством встановлено, що поліцейський у липні 2019 року, безпідставно звинуватив місцевого мешканця у незаконній торгівлі наркотичними засобами. Також він почав вимагати 1 тисячу доларів США за непритягнення потерпілого до кримінальної відповідальності. Неправомірну вигоду, за словами обвинуваченого, він мав передати своєму керівництву. У разі відмови сплачувати кошти, оперуповноважений погрожував проведенням обшуку за місцем проживання потерпілого. При цьому аргументував, що під час слідчих дій будуть знайдені наркотичні засоби, навіть за їхньої  відсутності. Для підтвердження серйозності власних намірів, показав складений аркуш паперу, який назвав рішенням суду щодо проведення обшуку.

Слідчі ДБР задокументували передачу коштів двома частинами у розмірі 6 та 20 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Сумської області.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.