100 000 доларів США від представника банку: ДБР повідомило про підозру ще одному фігуранту – старшому оперуповноваженому СБУ

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру старшому оперуповноваженому ГУ Контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України у рамках кримінального провадження за фактом вимагання та одержання 100 000 доларів США від представника банку.

Раніше слідчі ДБР вже затримали «на гарячому» прокурора однієї з місцевих прокуратур міста Києва під час одержання неправомірної вигоди.

Досудовим розслідуванням встановлено, що правоохоронці розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами представника одного з банків міста Києва.

Задля цього вони склади завідомо неправдиву заяву про вчинення злочину працівниками цього банку від імені третьої особи та подали її до Печерського УП ГУ Нацполіції у місті Києві. Відповідно до неї до ЄРДР було внесено відомості про вчинення злочину.

У подальшому правоохоронці склали неправдивий протокол допиту потерпілого від імені третьої особи, який долучено до матеріалів кримінального провадження. Пізніше прокурор  допитав представника банку та висунув йому вимогу про надання грошових коштів у сумі 100 000 доларів США.

За ці кошти прокурор обіцяв закрити кримінальне провадження, забезпечити подальше «кришування» банку від реєстрації відносно нього кримінальних проваджень усіма правоохоронними органами міста Києва. Також у разі одержання хабара він гарантував, що ЗМІ не отримають інформації про нібито незаконну діяльність банку та членів її правління, а також повідомити так званого «замовника» реєстрації вказаного кримінального провадження.

4 червня 2020 прокурор був затриманий під час одержання від представника банку 100 000 доларів США в порядку статті 208 КПК України. Грошові кошти вилучено.

Таким чином старшому оперуповноваженому ГУ КЗЕ СБ України повідомлено про підозру у:

  • складанні службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу;
  • завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, поєднаному із штучним створенням доказів обвинувачення, вчиненому з корисливих мотивів;
  • закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

У свою чергу прокурор однієї з місцевих прокуратур Києва прокуратури підозрюється у:

  • пособництві у складанні службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу;
  • пособництві у завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, поєднаному із штучним створенням доказів обвинувачення, вчиненому з корисливих мотивів;
  • закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу та Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – ДСР НП України та ГУВБ СБ України.