10 тисяч доларів США за повернення вилученого майна – ДБР затримало прокурора

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Запорізької області під час отримання ним неправомірної вигоди за повернення вилученого майна.

За попередньою інформацією: правоохоронець за допомогою посередника – власного тестя, отримав від громадянина 10 тис. доларів США за непритягнення до кримінальної відповідальності та повернення майна, вилученого під час слідства.

Відбулося затримання прокурора в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України. Оперативний супровід – Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України та Головний відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України в Запорізькій області.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.