Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Історія

Приймаючи Конституцію України, народні депутати зазначили у Перехідних положеннях, що прокуратура продовжує виконувати функцію досудового розслідування до початку роботи органу з цими повноваженнями. Проте закон про створення Державного бюро розслідувань Верховна Рада України ухвалила лише через 19 років – 12 листопада 2015 року.

14 січня 2016 року Президент України підписав закон, а 29 лютого постановою Кабінету Міністрів України № 127 було утворено Державне бюро розслідувань.

10 травня оголошено конкурс на посади Директора та заступників Директора Державного бюро розслідувань, який тривав ще півтора року. Лише 16 листопада 2017 року конкурсна комісія визначила переможців.

27 листопада 2018 року Державне бюро розслідувань почало здійснювати правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції.

3 грудня 2019 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 2116 «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань», яким передбачила інституційне посилення ДБР.

Законом змінено статус Державного бюро розслідувань – ДБР стало державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. До цього Державне бюро розслідувань було центральним органом виконавчої влади, що здійснювало правоохоронну діяльність.

Введена система єдиноначального управління органом. Директор Державного бюро розслідувань може одноосібно приймати рішення, самостійно здійснювати керівництво органом, не розділяючи цих функцій із заступниками, та несе відповідальність за діяльність ДБР.

Збільшена гранична чисельність працівників Державного бюро розслідувань, яка становить 1 600 осіб.