Історія

Приймаючи Конституцію України, народні депутати зазначили у Перехідних положеннях, що прокуратура продовжує виконувати функцію досудового розслідування до початку роботи органу з цими повноваженнями. Проте закон про створення Державного бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила лише через 19 років – 12 листопада 2015.

14 січня 2016 року Президент України підписав закон, а 29 лютого Постановою Кабінету Міністрів №127 було утворено Державне бюро розслідувань. 10 травня було оголошено конкурс на посади Директора та заступників Директора Бюро, який тривав ще півтора роки. Лише 16 листопада 2017 комісія визначила переможців.

22 листопада 2017 року Президент України підписав Указ №386/2017 про призначення Романа Труби Директором ДБР. 27 листопада 2017 року – Наказами №2о/с та №3о/с Директор ДБР Роман Труба призначив Ольгу Варченко на посаду першого заступника Директора та Олександра Буряка – на посаду заступника Директора.

З цього часу розпочався відлік часу для запуску ДБР, керівництво якого поставило амбітну мету – розпочати побудувати Бюро та роботу менше, ніж за рік – без підтримки політичних інститутів, але з підтримкою громадянського суспільства та міжнародних партнерів.

27 листопада 2018 року Державне бюро розслідувань почало здійснювати правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції.